Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij to powiadomienie.
BYD LOGO AEC LOGO
BYD eBus
       


Opis


BYD eBus BYD eBus to w pełni elektryczny autobus miejski o długości 12 m.

Nowoczesna stylistyka zewnętrzna oraz bogate wyposażenie wnętrza zapewniają najwyższy komfort podróżowania pasażerom. Wewnątrz znajduje się, w zależności od wariantu, około 25 miejsc siedzących oraz jedno miejsce przeznaczone dla osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim.

Ergonomiczne miejsce pracy kierowcy oraz pełny zestaw wskaźników monitorujący pracę całego pojazdu to elementy poprawiające bezpieczeństwo podróżowania.

Galeria

BYD eBus

BYD eBus

Amsterdam

BYD eBus

Barcelona

BYD eBus

Budapeszt

BYD eBus

Gdańsk

BYD eBus

Gdańsk

BYD eBus

Izrael

BYD eBus

Kopenhaga

BYD eBus

Kraków

BYD eBus

Londyn

BYD eBus

Salzburg

BYD eBus

Salzburg

BYD eBus

Warszawa

BYD eBus

Warszawa

BYD eBus

Warszawa

BYD eBus

Warszawa

BYD eBus

BYD eBus

BYD eBus

BYD eBus

BYD eBus

BYD eBus

BYD eBus

BYD eBus

BYD eBus

Nowoczesna stylistyka, ergonomia i funkcjonalność to podstawowe kryteria przyświecające projektantom autobusu BYD eBus.

Wyszli oni z założenia, że innowacyjny napęd elektryczny nie może zmniejszać użyteczności pojazdu i negatywnie wpływać na komfort podróżowania pasażerów. Także kabina kierowcy wyposażona jest we wszystkie rozwiązania technologiczne zapewniające odpowiednie warunki pracy i bezpieczeństwo. Na dachu pojazdu zamontowano panele słoneczne, które zasilają układ wentylacji i klimatyzacji wnętrza pojazdu.

Dane techniczne


BYD eBus Dane techniczne Dwa silniki o mocy 90 kW (w sumie 245 KM) i momencie obrotowym 350 Nm każdy, montowane są w piastach kół tylnych.

Pozwalają one rozpędzić pojazd do prędkości 50 km/h w mniej niż 20 sekund. Prędkość maksymalna to 70 km/h. Takie parametry są w pełni wystarczające do sprawnego poruszania się w ruchu miejskim.

Zasięg


BYD eBus Zasięg Autobus wyposażony jest w zestaw baterii żelazowo-litowo-fosforanowych, system odzyskiwania energii z hamowania oraz system inteligentnego zarzšdzania energiš, co daje zasięg w warunkach miejskich do 300 km.

W nocy z 12-ego a 13-ego lipca 2013, po zakończonych testach w Jaworznie w pełni elektryczny autobus BYD wyjechał w trasę do Gdańska. Z godnie z planem pokonał aż 336 km, dojeżdżając do zajezdni we Włocławku na nocny postój.

Mimo napotkanych utrudnień, po przejechaniu aż 336 km w deszczu, po zaparkowaniu w miejscu przeznaczenia, autobus dysponował nadal aż 14% baterii!

więcej informacji...

Bezpieczeństwo


BYD eBus Bezpieczeństwo Pojazd spełnia wszystkie standardy dotyczące bezpieczeństwa pasażerów i otoczenia.

Baterie zainstalowane w autobusie przeszły szereg testów, które wykazały, że są one odporne na zgniatanie, przebijanie, bardzo wysoką temperaturę, pełne rozładowanie czy też nadmierne ładowanie oraz spięcia elektryczne. Nawet w przypadku pożaru i całkowitego spalenia pojazdu baterie nie stanowią dodatkowego zagrożenia.

Materiały użyte do produkcji pojazdu, a szczególnie zestawu baterii są w pełni bezpieczne dla środowiska i podlegają pełnemu recyklingowi.

Ładowanie


BYD eBus Ładowanie Dzięki systemowi szybkiego ładowania możliwe jest naładowanie akumulatorów w 30 minut do 50% całkowitej pojemności.

Autobus BYD eBus może być ładowany nie tylko z "gniazdka", lecz także indukcyjnie lub poprzez pantograf.

więcej informacji...

Ekologia


BYD eBus Ekologia Autobus BYD eBus jako w pełni elektryczny pojazd nie emituje do atmosfery żadnych zanieczyszczeń.

Jest także bardzo cichy, a dzięki systemowi odzyskiwania energii jeszcze bardziej ekonomiczny w eksploatacji. System ten pozwala bowiem nie tylko zwiększyć efektywność wykorzystania energii (mniejsze straty energii), ale także zmniejsza zużycie układu hamulcowego, co w przypadku pojazdu eksploatowanego w mieście ma ogromne znaczenie.

Wprowadzanie autobusów elektrycznych do obsługi pasażerów w centrach dużych miastach jest szczególnie efektywne ponieważ przyczynia się do poprawy jakości powietrza w dużych skupiskach ludności i ogranicza uciążliwy hałas.

BYD eBus na świecie


BYD eBus na świecie Elektryczne autobusy BYD sprawdziły się na całym świecie, gdzie przejechały już w sumie przeszło 18 mln km.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne i co najważniejsze zasięg oraz związany z tym brak konieczności ładowania w ciągu dnia pracy, przekonały do autobusów BYD m.in. Lotnisko Schiphol w Amsterdamie, włodarzy Londynu, Mediolanu, Izraelczyków, Turków, Malezyjczyków, Hindusów i Chińczyków.

BYD AUTO POLSKA FACEBOOK Zobacz nasz profil na Facebooku   BYD AUTO POLSKA YOUTUBE Zobacz nasze konto na Youtube