Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij to powiadomienie.
BYD LOGO AEC LOGO
BYD w POLSCE

Technologia baterii żelazowych BYD

Jedną z najbardziej zaawansowanych technologii BYD, dzięki której firma zyskuje przewagę konkurencyjną nad innymi producentami, jest innowacyjna bateria żelazowa, która wykorzystywana jest do napędu samochodów elektrycznych i elektrycznych o przedłużonym zasięgu marki BYD. Baterie tego typu są przede wszystkim przyjazne środowisku, podlegają pełnemu recyklingowi oraz są bezpieczne dla użytkowników, ponieważ nie zawierają substancji żrących czy szkodliwych.

Przy rosnącym zapotrzebowaniu na ropę naftową dalszy wzrost cen paliw jest nieunikniony. Przemysł motoryzacyjny już staje przed wyzwaniem opracowania masowej technologii pozwalającej zastąpić paliwa płynne w napędzie samochodów. BYD jest już gotowe na nowe wyzwania oferując samochody elektryczne i elektryczne o przedłużonym zasięgu.

Największym wyzwaniem technologicznym w tego typu autach jest zastosowanie takiej baterii, która zapewni odpowiedni zasięg, a z drugiej strony będzie bezpieczna dla użytkownika pojazdu, oraz środowiska. Te warunki idealnie spełnia opracowana przez BYD bateria żelazowa. Tego typu bateria stosowana jest m.in. w samochodzie typu Cross Over BYD E6, zapewniając mu zasięg 300 km na jednym ładowaniu.

Zaletą żelazowej baterii BYD jest też dostępność surowca, z którego są zrobione. W przeciwieństwie do litu stosowanego w bateriach Li-Ion, którego zasoby są mocno ograniczone, rudy żelaza są wciąż powszechnie dostępne i tanie. Biorąc to pod uwagę, baterie żelazowe są tańsze niż baterie o porównywalnych parametrach, wykonanych w innych technologiach. Ponadto żelazo użyte do produkcji baterii można stosunkowo łatwo odzyskać w procesie recyklingu. Również inne substancje zastosowane w bateriach żelazowych BYD są przyjazne dla środowiska i co równie ważne bezpieczne dla użytkowników. Nie zawierają one bowiem żadnych substancji żrących i łatwopalnych.

Baterie żelazowe BYD są także bardzo trwałe, co ma bezpośredni wpływ na ekonomikę ich użytkowania. Badania i testy dowiodły, że zachowują one 75% swojej pierwotnej sprawności nawet po 4 000 cyklach pełnego ładowania. Oznacza to, że jeden zestaw baterii zastosowanych w samochodzie BYD E6 wystarczy na przejechanie przeszło 1 000 000 km - czyli średnio 2x więcej niż wynosi żywotność przeciętnego silnika spalinowego w aucie osobowym. Takie parametry, przy relatywnie niskiej cenie zakupu powodują, że obecnie technologia baterii żelazowych produkowanych przez firmę BYD jest jedyną realną alternatywą wobec paliw płynnych do masowego zastosowania do napędu samochodów.

BYD AUTO POLSKA FACEBOOK Zobacz nasz profil na Facebooku   BYD AUTO POLSKA YOUTUBE Zobacz nasze konto na Youtube